RĘKA NA PULSIE MIASTA

Lokalizacja VILLA VENECJA w historycznej części Poznania, na dawnej wyspie Chwaliszewo, zapewnia szybką i dogodną komunikację ze śródmieściem, a jednocześnie zapewnia poczucie oddechu od wielkomiejskiego zgiełku. 

Sąsiedztwo kamienicy, to rozległe tereny rekreacyjne w korycie Warty, ale także bliskość bogatej oferta wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych. Z okien budynku rozciąga się piękny widok na rejon Starego Rynku, Ostrowa Tumskiego, Katedrę i Wartę. 

„POZNAŃSKA WENECJA” - Warto pamiętać, że tu w XV i XVI wiekiem pomiędzy Ostrowem Tumskim a Grodem Poznań, osiedlili się przybysze z Wenecji, mistrzowie wytwarzający słynne figurki porcelanowe. Dlatego właśnie Chwaliszewo nazywane było dumnie „Poznańską Wenecją”. 

RĘKA NA PULSIE MIASTA

Chwaliszewo

Chwaliszewo to niewielka dzielnica o wielkim potencjale. Od kilku lat trwają prace nad przywróceniem tej części miasta należytego blasku i pozycji. Obecne projekty zagospodarowania terenu, planowane oraz realizowane inwestycje prowadzą do rewitalizacji tego wyjątkowego i malowniczo położonego miejsca.

Chwaliszewo żyje, przekształca się w elegancką dzielnicę, nasyconą zielenią, atrakcjami małej architektury, kawiarniami, restauracjami, sklepami, galeriami. Swoim niepowtarzalnym klimatem przyciąga rzesze turystów i nowych mieszkańców.

do góry